bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş

SAĞLIKSağlık Anlamı Nedir ?   Sağlık kişilerin sadece vücudunda hastalık ve sakatlığın olmayışını değil,ruhen ve sosyal yönden de tam olarak iyilik halinde olması durumudur.

Dünya Sağlık Örgütü Tarafından Belirlenen Sağlığın Şartları

Bedensel iyilik:Vücudumuzu meydana getiren doku ve organlarda eksiklik olmaması,ayrıca işlev bozukluğu ve mikrop taşıma durumların olmamasıdır.

Ruhsal iyilik: Bireyin yaşına uygun olarak düşünebilmesi, bu düşündüklerini anlaşılır şekilde çevresindekilere ifade edebilmesi, başkalarını anlayabilmesi, yerinde ağlaması ve gülmesi, güçlüklerle mücadele edebilen, koşullara uygun hareket edebilen, başarılarda mutlu olup başarısızlıkları kabullenebilen, kendisiyle barışık bir birey olma hali.

Sosyal İyilik: Sorumluluklarını,nerede, nasıl davranacağını bilen, insanlarla iyi ilişkiler içinde olup büyüğünü, küçüğünü severek hoşgörülü davranan, çevresiyle barışık olma durumudur.

Sağlık Hizmetleri Nedir ?

   Fert ve toplumun sağlıklı, uzun ömürlü olmasını ve verimli çalışmasını sağlamak amacıyla sağlık hizmetleri yürütülen sağlık hizmetleri şunlardır:Koruyucu sağlık hizmetleri,Tedavi edici sağlık hizmetleri,Esenlendirici sağlık hizmetleri (rehabilite edici)dir.
ilaç doktor bul hastane bul eczane bul şifalı bitkiler medikal firmalar hastalıklar tahlil

Bilgi:memurmaasmutemeti@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net

Facebook'ta Paylaş