bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ BURSAUludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1970 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi tarafından Bursa Tıp Fakültesi adıyla kurulmuştur.1975 yılında Bursa Üniversitesi kurulması ile Bursa Üniversitesine bağlı bir fakülte olarak faaliyetini sürdürmüştür. 1982 yılında üniversitenin adının değişmesi ile Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi adını almıştır.

Fakültenin Temel Tıp Bilimleri bölümü 1985´den, klinikler ise 1992 yılından itibaren Görükle yerleşkesinde hizmet vermektedir.

UÜ-SUAM tam teşekküllü bir hastane olup her türlü hastanın tanı ve tedavisini yapabilen insan kaynaklarına, modern makine ve teçhizata sahiptir. Modern klinik ve poliklinik olanakları ile günde ortalama 3000 - 3500 hastaya poliklinik hizmeti vermekte olan Merkezimizde bunlara ek olarak "canlı veya kadavradan" böbrek nakli de yapılmaktadır.

Fakülte, bünyesinde barındırdığı 41 Anabilim Dalı ve bunlara bağlı 21 Bilim Dalında çalışan toplam 162 Profesör, 70 Doçent, 19 Yardımcı doçent, 64 Uzman doktor ve 344 Araştırma Görevlisi ile Güney Marmara Bölgesinde yaşamakta olan yaklaşık 6 milyon vatandaşımıza bölgemizdeki diğer sağlık kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde sağlık hizmeti sunmaktadır. 
 

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ HİZMET VEREN BÖLÜMLER

Acil Tıp Kliniği Uzmanı,Aile Hekimliği,Algoloji,Anestezi,Beyin ve Sinir Cerrrahisi,Biyoetik,Çocuk Alerjisi,Çocuk Alerjisi,Çocuk Göğüs Hastalıkları,Çocuk Cerrahisi,Çocuk Endokrinolojisi,Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları,Çocuk Gastroenteroloji,Hepatoloji ve Beslenme,Çocuk Göğüs Hastalıkları,Çocuk Hematolojisi,Çocuk Metabolizma Hastalıkları,Çocuk Nefroloji,Çocuk Nörolojisi,Çocuk Onkolojisi,Çocuk Psikiyatrisi,Çocuk Romatolojisi,Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları,Çocuk Ürolojisi,Deri ve Zührevi Hastalıkları (Cildiye),Dermatoloji,El Cerrahisi,Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi,Endokronoloji,Enfeksiyon Hastalıkları,Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon,Fizyoloji,Gastroenteroloji,Genel Cerrahi,Göğüs Hastalıkları,Halk Sağlığı,Hematoloji,Hepatoloji,Histoloji ve Embriyoloji,İmmunoloji,Kadın Hastalıkları ve Doğum,Kalp Ve Damar Cerrahis,Kardiyoloji,Kulak Burun Boğaz Hastalıkları,Neonatoloji,Nöroloji,Nükleer Tıp,Ortopedi Ve Travmatoloji,Plastik,Rekonstrüktif ve Estatik Cerrahi,Radyasyon Onkolojisi,Radyoloji,Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Psikiyatri,Spor Hekimliği,Tıbbi Biyokimya,Tıbbi Biyoloji,Tıbbi Farmakoloji,Tıbbi Genetik,Tıbbi Mikrobiyoloji,Tıbbi Patoloji,Üroloji

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ DOKTORLARI

hastane

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ MUAYENE ÜCRETLERİ

Randevu alınan bölüm ve hekim gibi bazı hususlar nedeniyle muayene ücretleri değişebilmektedir bu nedenle ( 0 224) 295 00 00 nolu telefonu arayıp ilgili birimin ve hekimin muayene ücretlerini öğrenebilirsiniz.

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ RANDEVU

Uludağ ÜniversitaesiTıp Fakültesin'den  ( 0 224) 295 00 00 nolu telefonu arayarak randevu almak istediğiniz bölüm için randevu bilgisi alabilirsiniz.

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ İLETİŞİM 

Adres : U.Ü. SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ
            Görükle Kampüsü, 16059, BURSA

E-Posta : suam@uludag.edu.tr
Telefon : (224) 295 00 00 
Fax : (224) 295 00 99

Halkla İlişkiler : (224) 295 01 38

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ  İŞ BAŞVURULARI

 ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:memurmaasmutemeti@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş