bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


Tüp Bebek Ve Tüp Bebek TedavisiNormal olarak gebelik şansı olmayan ya da çok az olan çiftlerde gebelik şansını artıran bir tedavi yöntemi olan tüp bebek yönteminin de son yıllarda başarı oranı artmıştır.
Tüp bebek işleminde hormon ilaçları ile anne adayının yumurta hücreleri geliştirildikten sonra anestezi altında yumurta toplama işlemi yapılır. Anneden toplanan bu yumurtalar, aynı gün baba adayından alınan spermlerle laboratuvar ortamında döllenir. Bu yöntemle oluşturulan embriyolar arasından seçilen en kaliteli embriyo anne adayının rahmine transfer edilir. Anne adayına yapılan transfer işlemi ağrısız bir işlemdir.

 

Çiftler Hangi Durumlarda Tüp Bebek Tedavisine Başvurabilir?
 

-12 ay süreyle düzenli ve korunmasız cinsel ilişki sonucunda gebelik sağlayamayan çiftler,
-Fallop tüpleri alınmış veya kapalı olan kadınlar
-Erkeğin düşük sperm sayısına sahip olduğu çiftler
-Çocuğunun olmamasının nedenleri bulunamayan çiftler

 

Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer?
 

IVF tedavisi 4-6 haftalık dönemler halinde uygulanır. İlk aşama 14 gün süren yumurta üretiminin desteklenir. İkinci aşamada yumurtalar toplanır. Yumurta toplama işlemi2-4 gün sürer. Döllenme 3-5 gün içerisinde laboratuvar da sağlanır ve embriyolar seçilir. 14 gün sonra gebelik sonuçları kontrol edilir.
 

Tüp bebeği en fazla kaç defa deneyebilirsiniz?
 

Deneme sayısı konusunda bir sınır bulunmamaktadır. Ancak deneme sayısı arttıkça gebelik beklentisinde bir azalma olacaktır. Bazen nedeni belirsiz tutunamama problemi yaşayan çiftler, birçok denemeden sonra gebeliğe ulaşabilmektedirler. 8 ya da 10. denemeden sonra gebelik şansını yakalayan çiftler bulunmaktadır.
 

Tüp Bebek Fiyatları ve SGK 
 

Tüp bebek fiyatları merkezden merkeze değişiklik gösterir.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş