bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


Tıbbi Makele ÇevirisiSon derece özel uzmanlık gerektiren İngilizce tıbbi çeviriler. Nörolojiden cerrahiye, acil tıp makalelerinden diş hekimliği makalelerine kadar tüm tıbbi alanda yapılan çeviriler uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.
 

Tıbbi makalelerde temel insan sağlığıdır.  İngilizce tıbbi makalelerde hastanelere, tıbbi ekipman üreticilerine, ilaç firmalarına, kliniklere ve araştırmacılara tıbbi makaleleri

Türkçe’ye çevirerek yardımcı olmakta konu hakkında yurt dışı gelişmelerini takipte anlık bilgilendirme sağlamaktadır.
 

Medikal çeviri hizmeti almak giderek bir zorunluluk haline gelmiştir. Sadece yurtdışında ki gelişmeleri Türkçeye Çevirmek değil tıbbi makale çevirisi Türkiye’de yerleşik ya da ziyaretçi yabancılara tıp, farmakoloji vs. sağlık hizmetleri alanlarında kaliteli bir hizmet sunabilmek için farklı dillere önemli ölçüde ihtiyaç duyulmaktadır.
 

Tıp dünyasında kaliteli bir çeviri, zorunluluktur. Tıp çevirilerinde, kusursuz dil becerisinin yanı sıra sağlık sektörü hakkında da derin bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Tıp metinleri çevirisi, tercümenin özel bir alanı olup Tıbbi metinlerin çevirisinde en önemli olan çevirinin gerçekleştirilme amacının bilincinde olunması gerekir. 
 

Tıbbi Çeviri Herkes Yapabilir Mi?
 

Tıbbi metin çevirisi, tercüme ile ilgilenen herkesin çalışabileceği bir alan değildir. Tıp çevirmenin medikal ve akademik alanda ciddi şekilde bilimsel donanım ve deneyim sahibi olması gerekmektedir. Tıbbi metin çevirmenleri her iki dile hakim olması çoğu kez yeterli değildir. Bunun yanı sıra medikal terminoloji, akronim ve eponim bilgisine de sahip olması; tıbbi jargona hakim olması, Latince ve Yunanca dil yapısını da biliyor olması önemlidir. Tercüman, hedef dilde mümkün olduğunca doğru, anlaşılır ve öz biçimde çeviri yapmalıdır. 
 

Tıbbi Tercüme Fiyatları
 

Tıbbi çeviri ücreti birçok faktöre bağlı olarak hesaplanmaktadır. Tercümesi yapılan makale proje koordinatörleri tarafından incelenerek metnin uzunluğu, zorluk derecesi, çeviri dili ve uzmanlık alanına göre fiyatlandırılır ve teslim süresi belirlenir. 
 ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş