bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


Seyahat Sigortası Neden Önemlidir?Yurt dışı seyahatine çıkmak isteyenlerin seyahate çıkmadan önce vize başvurusunda pek çok konsolosluğun zorunlu olarak istediği Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortasını yaptırmanız gerekmektedir. Seyahat sigortası, seyahatiniz boyunca yaşayabileceğiniz hem yurt içi, hem yurt dışı seyahatlerinde karşılaşılabilen hastalık, kaza, valiz kaybı gibi yaşanacak sorunların giderilmesini teminat altına alınmasını sağlar.

Seyahat sigortası, özelikle Avrupa ülkeleri vize işlemlerinin bir ön koşulu olması nedeniyle (Schengen vizesi) “vize sigortası” olarak da bilinmektedir.

Seyahat Sigortası Neden Önemlidir
 

İster yurt içi ister yurt dışı olsun tüm seyahatlerinizde belirli riskler vardır. Beklenmedik hastalıklar, kazalar ya da bagaj kaybolması gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda sağlık sigortası size yardımcı olur.

Seyahat Sigortası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seyahat sigortası alırken, poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihlerine, seyahat edecek kişi sayısına, ziyaret edeceğiniz ülkenin varsa vize şartlarına uygunluğuna, dikkat etmeniz çok önemlidir.

Seyahat Sigortası Alırken Süresini Kendimiz Belirleyebiliyor Muyuz?
 

Seyahat sigortasını, farklı gün ve süreler için ayarlanabilirsiniz. Seyahat için ihtiyacınız olan sigorta süresini belirleyerek dilediğiniz zaman dilimi için sigorta satın alabilirsiniz.

Seyahat Sigortası En Az Ve En Çok Ne Kadar Süreler İçin Geçerlidir?
 

Seyahat sigortasını  en az bir haftalık, en çok 1 yıllık şekilde düzenlenebiliyor.

Seyahat Sağlık Sigortasının Teminat Bedeli Nedir?

Ana Teminatlar için talep edilen limit ABD, Kanada ve Japonya için 50,000 USD, diğer ülkeler için 30,000 EUR dur.

Kısa Vadeli Seyahat Sağlık Sigortası Neleri Kapsamaktadır?

Genellikle seyahat süresince geçerli olacak şekilde yapılan kısa vadeli bu özel sigorta çeşidi, genel olarak aşağıdaki teminatları kapsamaktadır.

-Maddi zararların karşılanması

-Sağlık giderleri

-Sürekli sakatlık

-Ölüm

Ayrıca, yukarıda sıraladığımız ana teminatlar dışında çeşitli sigorta şirketlerinde bulunan seyahat sağlık sigortasına ek teminatlarda vardır.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş