bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


Sağlık Sigortası Yapılırken Dikkat Edilmesi GerekenlerKişilerin seçimlerine ve yaşam tarzlarına bağlı olarak yaptırılan sağlık sigortası, diledikleri doktor ve sağlık kurumunda tedavi olma fırsatını tanır ve büyük sağlık giderlerine karşı önlem alınmasını sağlar.

Sağlık sigortası alan kişiler ileride yaşayabilecekleri sağlık sorunlarına karşı bir yatırım yapmış oluyor. Özel sağlık sigortasında bir yaptırım zorunluluğu bulunmamaktadır tamamen isteğe bağlı olarak yapılır.

Sahiplerine 1 yıl boyunca uygun fiyatlarla tedavi olma imkanı sağlayan özel sağlık sigortasının işlevini doğru bir şekilde yerine getirmesi için hem sigorta sahiplerine hem de sigorta şirketlerine görevler düşüyor. Öncelikli olarak her sigorta ürünün de olduğu gibi özel sağlık sigortası yapılırken de çok iyi araştırma yapılması gerekiyor.

Özel Sağlık Sigortası Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel sağlık sigortası almayı düşünenler öncelikle nasıl bir tedavi planına ihtiyaçları olduğunu düşünmelidir. Özel sağlık sigortası alacağınız sigorta şirketinin anlaşmalı sağlık kuruluşları ağını sorgulamalı, değerlendirmelisiniz. Ayakta tedavili teminatlar yeterli olur mu yoksa muhakkak ayakta tedavi teminatı da olmalı mıdır? Teminatların bir limiti olmalı mıdır yoksa limit bir plan mı gerekir, sosyal güvenceye ek ne kadar ilave güvence alınmalıdır? Bu ve bunun benzeri sorular sorarak özel sağlık sigortanızın kapsamını belirleyebilirsiniz.

En İyi Sağlı Sigortası Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel sağlık sigortası almadan önce öncelikle alışkanlarınızı, sağlık durumunuzu dikkate almalısınız. Sigorta poliçenizden beklentilerinizi belirledikten sonra, sigorta şirketlerinin sağlık sigortalarında sundukları hizmet ve paketleri karşılaştırmalısınız, aklınıza takılan soru işaretleri için cevap istemelisiniz. Gelir düzeyiniz özel sağlık sigortası seçiminizi etkileyecek bir diğer unsurdur.Gerçekten ihtiyaç duyacağınız teminatları seçerek uygun fiyatlarla yeterli teminata sahip olabilirsiniz.

Hamileyken Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırılabilir Mi?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında doğum teminatından yararlanmanız için hamile kalmadan önce 12 ay önce den sizin poliçenizi yaptırmanız gerekir. Aksi takdirde hamile olduğunuzu öğrendiniz ve doğum teminatında yararlanmak için tamamlayıcı sağlık poliçesi yaptırmanızın bir anlamı yok. Şirket bu durumda size doğum teminatı vermeyecektir.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş