bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


Saç Ektirme İşlemi Hakkında.... 

Saç Ektirme günümüzde oldukça yaygınlaşan bir uygulama olarak modern bir şekilde ilk olarak 1930 yılında Japonya’da uygulandı. Saç ekiminde günümüzde ki modern tıbbi uygulamalar sayesinde mükemmel sonuçlar elde edilmektedir.

Saç ektirmek isteyen kişilerin bu konularla ilgili birçok soruları bulunmakta ve bu sorulara cevap aramaktadırlar. İşte bu yazıda bu sorularla ilgili cevaplar bulmalarına yardımcı olmaya çalışıcaz.

Saç Ekimini Hangi Durumlarda Sorunsuz Gerçekleşir

Saç ekimininin sorunsuz yapılabileceği durumlar şunlardır:

-Yanıklara yada ameliyat izlerine bağlı oluşan bölgesel saçsızlık durumları,

-Erkek tipi saç dökülmesi,

-Doğuşsal lokal saç kayıpları ,

-Herhangi bir enfeksiyon nedeniyle lokal bölgesel saç dökülmeleri,

-Saçın aşırı çekilmesi sonucu oluşan dökülmeler (Örneğin:kadınlarda sıkı topuz yapmaya bağlı)

-Saçın devamlı çekilerek oynanarak tik halinde koparıldığı (trichotillomani) adı verilen psikolojik rahatsızlıkta.

Saç Ekiminde Yaş Sınırı Var Mı?

Saç ekiminde yaş sınırı yoktur. Ancak 20 yaşından önce saç ekimi ile ilgili verilen kararlarda ileri yıllarda memnuniyetsizlik yaşanabilmektedir. Bu nedenle 20 yaş altı gençlere saç ekimi için acele etmemelerini öncelikle saç ekimi konusunda tecrübeli doktor ile görüşüp kendilerine koruyucu tedavi veya daha uygun yönteme başvurmalarını daha doğru olduğunu belirtmeliyiz.

Saç Ekiminde Acı Ve Ağrı Hissedilir Mi?

Saç ekimi operasyonu lokal anestezi altında 6 ile 8 saat arasında gerçekleşir. Hastalar operasyon esnasında herhangi bir ağrı yada acı hissetmezler.

Saç Ekiminde Ne Kadar Zamanda Yeni Saçlar Çıkar?

Saç ekimi işleminden sonra saç ekimi yapılan alanda koyu siyah kırmızımsı kabuklanmalar görülür. Kabuklanmayı günde 2 kez sabah akşam başınızı yıkayarak önleyebilirsiniz. Oluşan kabuklar 7-10 gün içinde tamamen dökülür. Saç ekiminden sonra 15.günle ile 3.ay arası ekilen saçlar dökülmeye başlar ve 3 ay kadar görünümünde bir değişiklik olmaz. Yeni saçlar 6. ay civarında çıkmaya başlar. Saçların tamamının çıkması 9-12 ayı bulmaktadır.

En Fazla Kaç Kere Saç Ekimi İşlemi Yapılabilir Ve Ekilen Saçların Ömrü Ne Kadardır?

Saç ekimi işlemi saç ekimi yapılan alanın büyüklüğüne ve hastanın saç dökülmesinin devam edip etmemesine göre maximum 4 seansa kadar yapılabilir. Saç ekimi işlemini iyi ve güvenilir bir merkezde yaptırdı iseniz ekilen saçlar ömür boyu dökülmez kalıcıdır.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş