bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


Saç EkimiModern saç ekimi ilk olarak 1930’lu yıllarda Japonya’da gerçekleştirilmiş olup 1950’li yıllarda batı dünyasında uygulanmaya başlanmıştır. Saç ekim teknikleri, günümüzde teknolojinin ilerlemesi, saç ve saçlı deri yapısının daha iyi anlaşılmasıyla mükemmelleşmiş olup herkes için uygulanabilen güvenilir bir operasyon haline gelmiştir.

Modern teknikler sayesinde saç ekimi operasyonlarının doğal bir görünüm ile başarılı bir şekilde sonuçlanıyor olması, sonuçtan memnun kalanların tavsiyesiyle saç ekimine talep her geçen gün daha da artmaktadır. Saç ekimi uygulamalarında amaç, saç ekimi için gelen kişilere, modern tıbbi uygulamalar ile konforlu bir şekilde istenilen doğal ve sağlıklı saçları kazandırmaktır.

Saç Ekimi İçin Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır?

Genellikle iz bırakmayan FUE yöntemi tercih edilse de bazı durumlarda FUT yönteminin de kullanılması gerekebilmektedir. Saç ekimi sadece kellik için değil seyrelmiş bölgelerde saç yoğunluğunu arttırmak için de uygulanabilmektedir.

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç kaybı genetik kalıtım, yaşlanma, travmatik yaralanmalar sonrası veya çeşitli tıbbi rahatsızlıkları sonucu görülebilmektedir.

Operasyon Sonrası İş Hayatına Ne Zaman Dönülür?

Saç ekiminden sonra başa özel bandaj uygulanır ve 1-2 saat sonra taburcu edilebilir. Genellikle 3 günlük ev istirahatı sonrası baş kapalı olacak şekilde iş hayatına dönülebilir. İlk pansuman ise 5. gün yapılmaktadır.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürede Yapılır?

Uygulama saç kaybının miktarına bağlı olarak bir kaç saatte gerçekleşmektedir. Saçsız alan çok büyük ise tedavinin tamamlanması için bir kaç seans gerekebilmektedir.

Saç Ekiminde Ekilen Saçlar Dökülür Mü?

Ekilen saçlar ekimi takip eden birkaç hafta içerisinde dökülecek 3-4 ay sonra tekrar çıkacaklardır. Bu geçici dökülme düzeldikten sonra ekilen saç kökleri karakterlerini korurlar ve dökülmezler. Ancak aynı bölgedeki orijinal saçlar zaman içerisinde dökülmeye devam edebilirler ve saç yoğunluğunun azalmasında bağlı olarak gelecekte yeni bir saç ekimi planlanabilir.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş