bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


ROMATİZMAYA İYİ GELEN BESİNLERDünya’da milyonlarca kişiyi etkileyen kronik bir hastalık olan romatizma tedavi edilmezse eklemlerin hareket kabiliyetini kısıtlıyor ağrıya neden oluyor.

Bağışıklık sistemindeki sorunlar nedeniyle eklemlerin iç yüzeyinde iltihaplanmalara neden romatizma tedavisinde kullanılan tedavi yöntemleri hastalığı tamamen ortadan kaldırmamakla birlikte etkisini azaltarak belirtilerinin hafifletilmesine yardımcı olmaktadır. Bazı romatizmaya iyi gelen yiyecekleri tüketerek ağrıyı, şişliği ve iltihaplanmanın şiddetini azaltabilirsiniz.

Romatizmaya iyi gelen gıdaların bazıları ise şunlardır.

YUMURTA

Sağlıklı doku için gerekli olan sülfür yumurtada bol miktarda bulunur. Ayrıca,B vitamini bakımından zengin olan yumurta kas dokusunun ve eklem dokusunun gelişmesine katkıda bulunur.

BALIK

Balık, omega yağ asidi içerir ve omega 3 yağ asitlerinin iltihaplı hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.Özellikle somon, ton gibi soğuk su balıklarında omega yağ asidinin ve omega 3 yağ asitlerinin bol miktarda bulunduğu bilinmektedir.

NAR ÖZÜ

Nar özü ve suyu kemik ve kıkırdaklarda oluşan iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Herhangi bir besin takviyesi kullanmaya başlamadan önce doktorunuza danışın.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş