bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


RAHİM HASTALIKLARI
   Kadınların korktuğu hastalıklardan biride rahim hastalıklarıdır. Rahim hastalıkları genetik yada enfeksiyon kaynaklı olabilir. Nadiren geçici yada hafif rahatsızlıklar görülmesi mümkün olabilir. Fakat çoğu rahim hastalığı belirtileri önemli bir rahim hastalığının habercisi olmaktadır. Rahim hastalıkları kadınların günlük hayatını doğrudan etkiler ve kadınsal faaliyetlere zarar verir. Bu nedenle rahim hastalıklarının doğru zamanda ve doğru şekilde tedavi edilmesi gerekir.

RAHİM HASTALIKLARI NELERDİR?

Rahim hastalıkları şunlardır;

-Rahim ağzı kanserleri 

-Rahim iç zarı enfeksiyonları 

-Rahimde yanma ve kaşıntı

-Cinsel ilişki durumunda yanma hissi ve ağrılar 

-Miyom ve polipler

-Cinsel yolla bulaşan  (HPV) human papilloma virüs 

-Ağrılı adet görme 

-Rahimde kokulu akıntı 

-Kasıklarda oluşan şiddetli ağrılar

-İdrar kaçırma 

-Mantarlar 

-Rahimde yanma ve kaşıntı

-Rahimde oluşan siğiller  

-Rahim Sarkması

RAHİM HASTALIKLARINDA TANI

   Rahim hastalıklarında öncelikle hastanın fizik/pelvik muayenesi yapılır ve transvajinal USG uygulanır. Kesin tanı için gereken biyopsi, endometrialbiyopsi şeklinde anestezi gerektirmeden yapılabilir. Alınan örenekler patolojik incelemeye gönderilir. Kesin tanı mikroskop incelemesinden sonra konur.

RAHİM HASTALIKLARINA HANGİ BÖLÜM BAKAR?

   Rahim Hastalıklarına Kadın Hastalıkları (jinekoloji) bölümü bakar.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş