bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


OMUZ SIKIŞMASI   Omuz Sıkışma Sendromu kolumuzu kaldırmamızı sağlayan kasların tendonlarının ve bu bölgedeki kesenin omuzu oluşturan kemik yapılar arasında sıkışması sonucunda yaşanır.Bu durum omuzu kötü kullanma veya aşırı kullanma sonucunda oluşur.

OMUZ SIKIŞMASI SENDROMUNUN BELİRTİLERİ

   Omuz sıkışmasının en önemli belirtisi ağrıdır. Kol havaya kaldırılırken veya bu tarz bir harekette ağrı oluşabilir. Omuz hareket ettirilirken eklemde bir durgunluk ve kitlenmede omuz sıkışma sendromu işareti olabilmektedir.

OMUZ SIKIŞMASI SENDROMUNUN NEDENLERİ

   Birbirini izleyen günlerde hiç dinlenmeksizin sürekli olarak tekrarlanan zorlayıcı hareketler ve sık sık tekrarlanan baş üstü hareketler sıkışmaya yol açabilir.

OMUZ SIKIŞMASI SENDROMUNDA TANI-TEŞHİS

   İlk olarak hastadan ayrıntılı bir hikayenin alınması gerekir.Ardından fizik muayene ve yardımcı görüntüleme yöntemlerine başvurulur.

OMUZ SIKIŞMASI SENDROMUNDA TEDAVİ

   Omuz sıkışmasında erken evrelerde nonsteroidal antiemflamatuar ilaçlar ve ekzersiz tedavi yeterli olur. Orta düzeydeki hastalarda ise fizik tedaviye ihtiyaç duyulur. İleri evrelerde ise cerrahi tedavi uygulanması gerekir.

OMUZ SIKIŞMASI SENDROMU TEDAVİSİ İÇİN HANGİ DOKTORA GİDİLMESİ GEREKMEKTEDİR

   Omuz sıkışma sendromunun tanı ve tedavisi için uzman ortopedi ve travmatoloji doktorlarna gidilmesi gerekmektedir.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş