bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


OMUZ SIKIŞMA SENDROMU   Omuz Sıkışma Sendromu kolumuzu kaldırmamızı sağlayan kasların tendonlarının ve bu bölgedeki kesenin omuzu oluşturan kemik yapılar arasında sıkışması sonucunda görülür. Omuz sıkışma sendromu omuzu kötü kullanma veya aşırı kullanma nedeniyle oluşan bir hastalıktır.

OMUZ SIKIŞMA SENDROMU BELİRTİLERİ

   Kol hareket ettirilirken ağrı, omuz hareket ettirilirken eklemde bir durgunluk, kitlenme şeklinde hissedilebilen şey de yine omuz sıkışma sendromuna işaret olabilir.

OMUZ SIKIŞMA SENDROMU TANI

   Omuz sıkışma sendromunda tanı, fizik muayene ile koyulur. Ancak, tedavide sıkışmanın düzeyi ve eşlik eden patolojileri irdelenmesi gerekiyorsa MR tetkikine ihtiyaç duyulabilir.

OMUZ SIKIŞMA SENDROMU TEDAVİ

   Aralıklı soğuk uygulama ve ilaçlarla ağrı ile ödem azaltılarak omuz çıkışı rahatlatılıyor, ihtiyaç halinde de fizik tedavi yöntemine başvuruluyor. Bu tedavilerle hastaların çoğunda iyileşme sağlanıyor. Şikayetlerin devam ettiği hastalarda ise tek çözüm ameliyat oluyor. 

OMUZ SIKIŞMA SENDROMUNDA HANGİ DOKTORA GİDİLMELİDİR?

   Omuz sıkışma sendromunda Ortopedi doktoruna başvurulmalıdır.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş