bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


OMUZ AĞRILARIEn çok sorun yaşanan eklemlerin başında omuzlar geliyor. Yanlış hareketler, anlık kazalar ya da sık kullanmaya bağlı olarak omuz eklemlerinde hasarlar görülebiliyor. Kas kirişlerinde aşınma ve yırtık, eklemlerde çıkık ve kırıklar en sık yaşanan problemler arasındadır. Genellikle yapılan ani ya da yanlış hareketler, kazalar omuz bölgesi eklemlerinde hasarlara yol açabilmektedir.

OMUZ AĞRILARININ NEDENLERİ

   Yakınmalar sıklıkla omuzda ve kolda günlük yaşamı etkileyecek düzeyde ağrı.

OMUZ AĞRILARININ TANISI

   Sıkışma sendromunun tanısı sadece hekimin klinik değerlendirmesi sonucu konulur. Manyetik rezonans görüntüleme ve ultrasonografi bize sadece olayın boyutunu anlamakta yardımcı olur.

OMUZ AĞRILARININ TEDAVİSİ
 

   Tedavisinde kolun istirahate alınması, zorlayıcı hareketlerden kaçınılması en önemli konudur. Buz tedavisi ve ilaç tedavisi sonucu iyileşme göstermeyen hastalarda omuza yapılan kortizon enjeksiyonları çok faydalı olabilmektedir. Ağrı kontrol altına alındığında fizik tedavi ve rehabilitasyona başlanır. Altı aylık iyi bir tedavi programına rağmen yeterli sonuç alınamayan hastalarda cerrahi girişim söz konusu olur.

OMUZ AĞRILARI İÇİN HANGİ DOKTORA GİDİLMELİDİR?

   Omuz ağrılarında için ortopedi bölümüne gidilmesi gerekmektedir.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş