bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


MİYOP   Miyopi bir göz kusurudur. Bir gözün ön arka çapı kırma gücüne göre daha uzundur, gözün normalden uzun olmasına bağlı olarak uzağı net görememe durumuna miyop denir.Bu gibi durumlarda göz belirli bir uzaklığın ötesinde ki cisimlere odaklanamamaktadır.

MİYOP NEDENLERİ

   Miyop, gözleri kullanmak veya yormakla hiçbir ilgisi yoktur.Miyop'un en belirgin ortak nedeni kalıtımdır.Ayrıca diabet,marfan,keratokonus,katarakt gibi bazı göz veya genel rahatsızlıklarla birlikte veya onların sonucu olarak ortaya çıkabilir.

MİYOP BELİRTİLERİ

   Miyoplar uzağı görememeye bağlı olarak gözlerini kısabilirler ve bu da baş ağrısına yol açabilir.

MİYOP TEDAVİ

   Göze gelen ışınların yayılmasını sağlayarak, görüntünün retinada net bir şekilde oluşmasını sağlayan kalın kenarlı –içbükey- camlar kullanılır. Kornea üzerine yapılan fotorefraktif keratektomi(photorefractive keratectomy, PRK) ve lazer insutu keratomileusis (Laser Assisted In Situ Keratomileusis,LASIK) bazı tedavi yöntemleridir.

MİYOP TEDAVİSİ İÇİN HANGİ DOKTORA GİDİLMESİ GEREKMEKTEDİR?

   Miyop tedavisi için göz doktoruna gidilmesi gerekmektedir.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş