bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


MEMEDE KOLLARA DOĞRU YAYILAN AĞRI    Memede ağrı kadınlarda en sık rastlanan yakınmadır. Hemen her kadın hayatının bir evresinde göğüste ağrı ile yüzleşir. Meme ağrısını 3 gruba ayrılabilir, dönemsel meme ağrıları, dönemsel olmayan meme ağrıları ve meme dışı göğüs duvarı ağrıları. Ağrının karakteri çok önemlidir, ne kadar zamandır olduğu, ne sıklıkla yaşandığı, ne kadar sürdüğü, nasıl geçtiği gibi soruların cevapları  ağrının ayırıcı tanısında hekim için önemli bilgilerdir. 

   Meme ağrısı koltuk altına veya kola yayılabilir.  Koltuk altı ve memelerde ağrının meme kanseri belirtisi olabileceği gibi strese de bağlı olabileceği unutulmamalıdır. Memede ağrı ile birlikte kızarıklık, şişme, ısı artışı gözleniyorsa, bir enfeksiyon gelişiyor olabilir ve mutlaka bir hekime muayene olmak gerekir.

MEMEDE Kİ VE KOLTUK ALTINDA Kİ AĞRILARIN NEDENLERİ

-Memelerde görülen kanser belirtisi

-Memede oluşan bir doku hasarı

-Memede kist,

-Memede ki fibrokistik değişiklikler,

-Viral enfeksiyonlar,

-Kol kaslarında bir çekilme, kasılma, yırtılma

-Kol kemiklerinde bir kırılma, çatlama

-Koldaki sinirlerin tıkanması ya da baskı ile sıkışması

-Memeye ya da kola uygulanan sert bir darbe ile oluşan ezilme

MEMEDE Kİ AĞRININ TEŞHİS EDİLMESİ

   Memeden koltuk altına doğru yayılan bir ağrınız varsa kesin nedenini öğrenmek için hemen bir doktora başvurmalısınız. Doktorunuz ağrının nedenini anlamak için film çektirmek gibi bazı testler isteyecektir. Bu durumda ağrının kaslardan, kemiklerden ya da sinirlerden mi kaynaklı olduğunu anlayabilir. Ya da oluşan bu ağrının sistemik bir rahatsızlığın öncüsü, belirtisi olup olmadığının farkına varmış olur.

MEMEDE Kİ AĞRI NEDENİYLE HANGİ DOKTORA BAŞVURULMALIDIR?

Memede ki ağrının nedenini anlamak için ilk olarak genel cerrahi bölümüne başvurulması gerekmektedir.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş