bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


MADEN SUYU İLE SODA AYNI MIDIR ?Maden suyu da, soda da mideyi rahatlatma özelliğine sahip olması nedeniyle aynı etkiye sahip oldukları düşünülmektedir.Ama iki içecekte birbirinden farklı özelliklere sahiptir.

Maden suyu saf ve mineral deposudur ve içerisinde çözülmüş mineral sıvıları bulunduran elementlerden oluşan bir içecektir.

Soda ise içilebilir nitelikteki herhangi bir suya karbonhidrat eklendiğinde elde edilir maden suyu gibi soda mineral içermez.

Maden suyu içindeki mineraller sebebiyle sağlıklı bir içecektir ve insan sağlığını destekler.

Ter, solunum ve idrar yoluyla kaybolan minerallerin yerine konması için su ile birlikte geri kalan kısmın tamamlanmasında maden suyunu destekleyici olarak kullanabiliriz. Bu özelliği ile  yaz aylarında ter ile kaybettiğimiz tuz ve minerallerin yerine konması için maden suyu çok güzel bir aperitiftir.

Maden suyu mide bağırsak sistemini rahatlatır,böbrek fonksiyonlarını dengelememiz de bize yardımcı olur.

Diyet için gerekli olan su ve mineral ihtiyacını da karşılar.Cildin pürüzsüz, canlı ve gergin görünümde olmasını sağlar.

Ancak maden suları yüksek sodyum içerdikleri için dikkatli tüketilmeli.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş