bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


LOĞUSALIK DÖNEMİDoğumdan sonraki 6 haftayı kapsayan lohusalık dönemi annenin vücudunun toparlanması, plasentanın çıktığı rahim içindeki yerin iyileşmesi, kanamanın giderek azalarak bitmesi ve annenin hamilelik öncesi haline daha çok yaklaşması anlamına geliyor. Bu dönem kadının yaşam döngüsündeki en hassas dönemdir.

Halk arasında da “40’ının çıkması’ denilen bu 6 haftalık dönem içinde anne günlük işler ve bebeğin bakımı sırasında kendine dinlenme fırsatları yaratmalı ki dinlenebilsin. Bu dönemde bir aile büyüğünden yardım almakta fayda var.

Lohusalık sürecinde olan her kadının bol su içmeli, protein ve taze sebze, meyve ağırlıklı beslenmelidir. Sağlıklı beslenmeli kalorisi yüksek besinler yerine sağlıklı ürünleri tercih edin. Yeterli protein aldığınızdan de emin olun. Hamilelik kilolarından kurtulmak için acele etmeyin beslenmenin sizin ve bebeğiniz için önemli olduğunu unutmayın.

Bazı bebeklerde görülen gaz sancısı nedeni ile anneliği özellikle ilk yaşayan kadınlar ne yiyeceklerini bilemez olur. Etrafındaki tüm insanlar kendi deneyimlerini doğruluğuna inanarak anlatır. Bu sorunların yaşanmaması için kadınlar gebelik dönemi itibari ile lohusalık dönemine hazırlanmalı, özellikle doğum hekimi bu konuda gebeyi aydınlatmalıdır.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş