bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


Lazer Epilasyon Nedir? Merak EdilenlerPek çok insanın istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullandığı bir yöntem olan lazer operasyon teknolojinin getirdiği yeni epilasyon yöntemlerinden birisidir. Lazer ışığı, ışıktan farklı olarak ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılarak, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesini sağlar.

Güvenli ve etkin şekilde olması için kıl ve cilt tipine göre değerlerin doğru belirlenmesi; cilt rengi, kıl yoğunluğu, kıl rengi ve kalınlığına bakılarak, doğru cihaz ve enerji tespit edilmesi gerekiyor.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır Kimlere Uygulanmaz?

Lazer epilasyon 12 yaşından büyük kıl ve cilt yapısı uygun olan herkese uygulanabilir.

Lazer epilasyon tamamen beyaz tüylere sahip kişilerde, hamilelerde, sedef hastalığı gibi deri hastalıkları olanlarda, bazı önemli yan etkileri bulunan sivilce ilacı gibi ilaçlar kullananlarda, sistemik izotretinoin kullananlarda, kalp pili olanlarda, ayva tüyü olanlarda ve epilepsi

hastalarında önerilmez.

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Uygulamadan sonra en az 3 ay güneşten korunun ve 30 veya daha yüksek faktör güneş koruyucusu kullanın. 
-Uygulamadan sonra 24 saat sıcak su değdirmeyin.
-Bölgeyi nemlendirici kremler ile nemli tutun.
-Gerektiğinde ağrı kesici kullanabilirsiniz.
-Bölgede kabuklanma olursa el sürmeyin.
-Bölgeye nazik davranın ve kaşımayın. Keseleme gibi tahriş edici işlemlere maruz bırakmayın.
-Ateş ya da iltihap gibi enfeksiyon bulgusu varsa mutlaka işlem yapan kişiyi arayın.
-Yüz epilasyonlarından sonra 24 saat fondöten, allık gibi cildi kapatan ürünler kullanmayın.

Lazer Epilasyonda Seanslar Ne Kadar Sürer?

Her seans, uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre farklı sürede tamamlanır. Komple bacaklar, sırt gibi büyük alanlar ortalama 1-1,5 saat; koltuk altı, bikini bölgesi, yüz gibi daha küçük bölgeler 10-15 dakika; bıyık, çene gibi bölgeler 2-3 dakikalık sürelerde epilasyon işlemi  tamamlanmaktadır.

Lazer Epilasyonda Seans Aralıkları Ne Kadardır?

Lazer epilasyon daha çok anajen dönemdeki kılları etkiler. Bu nedenle tek seansta uygulanan bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün olmamaktadır. Epilasyon bölgesinde seans sıklığı yüz bölgesinde 1-1,5 ay, vücut bölgesinde 1-2 aydır. Tedavi ilerledikçe seans aralıkları uzamaktadır.

Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?

Gelişmiş yüksek teknolojik lazerleriyle, etkin dozlarda yapılan tedavilerde, bir bölgede bitmiş bir tüylenmenin, yeniden başlaması mümkün olmamaktadır.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş