bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


Kızlık Zarı Ve Kızlık Zarı DikimiKızlık zarı farklı nedenlerle bozulabilmektedir. Ancak günümüzde kızlık zarı kalıcı tekniklerle gerçekleştirilen operasyonlarla tekrar dikilebilmektedir.

Kızlık zarı cinsel ilişki, mastürbasyon sırasında vajina içine parmak veya başka bir yabancı cismin alınması, düşme, çarpma gibi darbeler sonucu bozulabilmektedir. Bozulan kızlık zarı dikerek onarılabilir, kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli yoktur, ilişki sonrası olması gereken kanama olacaktır.

Kalıcı kızlık zarı operasyonu ‘uzun vadeli onarım’, ‘kalıcı onarım’ ve ‘kızlığın kalcı tamiri’ gibi operasyonun şekline göre isimlendirilir.

Kızlık Zarı İlişki Dışında Yırtılmasına Neden Olan Faktörler

İlişki dışında nadir olarak bazen uzakdoğu sporu ,jimnastik, binicilik ve jimnastik gibi normalin dışında bacak açma hareketi yapılması, mastürbasyon sırasında vajina içine parmak veya başka bir yabancı cismin alınması, 

Kızlık Zarı Dikimi Yapıldıktan Sonra Ne Zaman İlişki Olabilir?

Kalıcı kızlık zarı dikimi yapıldıktan 1 ay sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Yani bu dönemde yara iyileşme sürecini tamamlanmaktadır. 

Kısa süreli geçici kızlık zarı onarımı yapıldıysa 1 ile 7 gün içerisinde cinsel ilişki olabilir. Kısa süreli (geçici) kızlık zarı dikimi için uygulanan teknik ve atılan dikişler uzun süreli (kalıcı) işlemden tamamen farklıdır. 

Kızlık Zarı Dikimi Kızlık Testinde Çıkar Mı?

Kızlık zarının dikilmesi doktor muayenesinde anlaşılabilir. Ancak bunu erkek arkadaşınız parmağı ile ya da ilişki sırasında anlamaz.

Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Sürer?

Kızlık zarı dikimi işlemi genellikle 15-20 dakika kadar sürer ve lokal anestezi (bölgesel uyuşturularak) ile yapılabilir. Kişi bir gün sonra normal yaşantısına dönebilir.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı Nedir? 

Kızlık zarı dikimi fiyatı, ücretlendirmeler işlemi yapacak olan jinekolog hekime, kliniğe, operasyonun türüne (kısa, uzun vadeli onarım, fleb veya mikrocerrahi yöntemi) göre değişir
 ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş