bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


KARACİĞERDE ZARARLI MADDELERİN VÜCUTTAN ATILMASIKaraciğerimiz zararlı toksinleri vücuttan atmak için çok çalışır. Ancak bazen toksinleri vücuttan atmak için karaciğere yardım etmek gerekebiliyor. Bu nedenle detoks etkisi yapan besinleri tüketmek karaciğerimiz için oldukça yararlı olacaktır.

Detoks etkisi yapan gıdaların bazıları ise şunlardır:

TURP

Vücudumuz için bol miktarda lif sağlayan turp sindirimi kolaylaştırır. Safra üretimini düzenlerken, karaciğeri ve safra kesesini korur ayrıca yüksek oranda C vitamini ve antioksidan içermesi sayesinde bağışıklık sistemini de destekler, mevsim geçişlerinde hastalıklardan korunmada yardımcı olur.

BAL KABAĞI

C ve E vitaminlerinin yanı sıra A vitaminine dönüşen beta-karoten içeren bal kabağı, bağışıklık sistemini desteklemede de önemli bir rol oynar. Ayrıca, bal kabağı cilt sağlığında da önemli rol alır.

ISPANAK

Sağlıklı bir sindirim sistemini teşvik etmeye yardımcı olan lif ve su açısından oldukça zengin olan ıspanak, yüksek oranda kalsiyum, demir ve magnezyum içerir. C vitamini açısından zengin olan ıspanak bağışıklığı destekler, kabızlığı önler.

KİVİ

Yüksek lif içeriği sayesinde bağırsakların çalışmasına yardımcı olan kivi, soğuk algınlığı gibi hastalıklardan korunmada etkili C vitamini açısından oldukça zengin bir besindir. Ayrıca A, B2, E, K vitaminleri, folik asit, potasyum, demir, magnezyum, kalsiyum, bakır ve fosfor minerallerini de içeriyor. 

 ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş