bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


HİPERMETROP   Hipermetrop yaşa bağlı olmaksızın, yakın mesafeyi net görememedir. Göz küresinin kısa olmasından veya kornea eğiminin dik olmasından kaynaklanır. Hipermetrop sorununda kusur genellikle iki gözde meydana gelir. Ancak bazı durumlarda hipermetropun yalnızca bir gözde oluştuğuda görülebilir. 
   Hipermetrop doğuştan varolan bir görme kusurudur. Fakat genç yaşlarda göz kaslarının daha kuvvetli olmasıyla birlikte merceğin daha esnek olması uyum sürecini kolaylaştırarak sorunun farkına varılmasını engeller. Ancak yaşın ilerlemesi ile birlikte yakını görme kusurunu kaçınılmaz olacaktır. 

HİPERMETROP BELİRTİLERİ

   Hipermetropinin başlıca belirtisi yakını görememedir. Tedavi edilmemesi durumunda göz tembelliğine neden olur. İleri dereceli hipermetrop bulunan göz zamanla tembelleşir ve hatta gözde şaşılık söz konusu olabilir.

Ayrıca çocuklarda yakından televizyon izleme, top oynarken topu yakalamakta zorlanma ve dikkat bozukluğu gibi belirtiler gözlemlenmektedir. 

HİPERMETROP TEDAVİSİ

   Gözlük ve kontakt lens kullanımıyla görüntü netleştirilebileceği gibi Excimer Lazer yöntemiyle hipermetropi tamamen tedavi edilebilir.

HİPERMETROP TEDAVİSİ İÇİN HANGİ DOKTORA GİDİLMESİ GEREKMEKTEDİR?

   Hipermetrop tedavisi için göz doktoruna gidilmesi gerekmektedir.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş