bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


HİPERHİDROZ
   Terleme vücudun serin kalmasını sağlayan bir sistemdir. Ancak terleme aşırıya kaçması hastalık belirtisi olabilmektedir. Hareket halinde iken yada sinirli ve heyecanlı olduğumuz durumlarda terlememiz oldukça normaldir. Hiçbir neden yok iken birden bire aşırı terleme oluyorsa hastalık belirtisi olabilir. 

Bu gibi durumlarda ter bezlerinin aşırı aktivasyonu sonucunda da Hiperhidroz oluşmaktadır. Hiperhidrozlu kişilerin ellerinden ter bile damlayabilir. Normal günlük aktiviteler sırasında rahatsızlık yanında, sosyal anksiyetede neden olabilir.

AŞIRI TERLEME İÇİN HANGİ DURUMLARDA DOKTORA GİDİLMELİDİR?

   Aşırı terleme şikayeti olan bir kişi terleme nedeniyle günlük yaşamı bozulursa,aniden her zamankinden daha fazla terleme başlarsa, sebepsiz gece terlemeleri olursa doktora görünmelidir.
 

HİPERHİDROZ TEŞHİS-TANI

   Kan veya idrar testi istenir.

HİPERHİDROZ TEDAVİSİ

   Hiperhidroz tedavisi nedene ve şiddetine bağlı olarak değişir. Tedavide ilaç ve cerrahi gibi seçenekler hastaya göre değerlendirilir.

HİPERHİDROZ TEDAVİSİ İÇİN HANGİ DOKTORA GİDİLMESİ GEREKMEKTEDİR?

   Bölgesel terleme yani yüz, el, koltuk altı, ayak terlemesinin ameliyatsız tedavisi için Dermatoloji bölümüne gidilir. Bölgesel terleme yani yüz, el, koltuk altı, ayak terlemesinin ameliyatla tedavi için Göğüs Cerrahisi bölümüne gidilir. ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş