bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


GÖZ TANSİYONU (GLOKOM)   Halk arasında "Göz Tansiyonu" ya da "Karasu Hastalığı" olarak bilinen glokom, göz içi basıncının görme sinirini tahrip edecek kadar yükselmesi nedeniyle görme kaybına yol açan bir hastalıktır.Göz tansiyonunu hasta çoğunlukla en son aşamada fark etmektedir. Geç tanı konulduğunda görme sinirinde onarılması mümkün olmayan ciddi tahribatlar oluşturabilmektedir.

GÖZ TANSİYONU (GLOKOM) SEBEPLERİ

   Göz içinde salgılanan ve gözün beslenmesi için gerekli olan göz içi sıvısının boşalamamasına bağlı olarak göz içinde basınç yükselmesi ve göz siniri hücrelerine zarar verir.Buda göz tansiyonunu oluşturur.

GÖZ TANSİYONU (GLOKOM) BELİRTİLERİ

   Göz tansiyonu belirtileri; sabahları belirginleşen baş ağrıları,zaman zaman bulanık görme, geceleri ışıkların etrafında ışıklı halkalar görülmesi,televizyon izlerken göz etrafında oluşan ağrı.

GÖZ TANSİYONU (GLOKOM) TEDAVİSİ

   İlaç tedavisi en sık kullanılan tedavi yöntemidir.Lazer ve ameliyat diğer tedavilerdir.

GÖZ TANSİYONU (GLOKOM) İÇİN HANGİ BÖLÜME GİDİLMELİDİR?

   Göz tansiyonu için göz doktoruna gidilmesi gerekmektedir.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş