bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


GENİTAL BÖLGE YAPISINA BAĞLI ANORMALLİKLER   Genital gölgedeki şekil bozukluğu doğuştan varolabilmekte ya da daha sonraları doğum gibi çeşitli nedenlerle gelişebilmektedir.

   Genital bölgedeki bu şekil bozuklukları kadının cinsel hayatını hatta günlük yaşantısını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu nedenle bazı genital estetik operasyonlarıyla bu sorunlar giderilmektedir.

GENİTAL BÖLGE ANORMALLİKLERİ

-Kızlık Zarı Bozuklukları

-Vajina Yokluğu

-Çift veya Bölmeli Vajina

-Sarkık Veya Büyük Vajina

-Vagen Genişliği

-İdrar Torbası Ve Mesane Sarkması

-Genital Uçuk veya Siğil

VAJİNADA DUDAK SARKMASI VE TEDAVİSİ

   Vajinada Dudak Sarkması, kadınların zaman zaman yaşadıkları ama kolaylıkla dile getiremedikleri bir sorundur. Çoklu doğumlarda, menopoza yakın veya menopoza girmiş kadınlarda veya sadece genetik olarak vajinal dudaklarda sarkma olabilir. Vajinada dudak sarkması, bir jinekolog tarafından tespit edildikten sonra kısa süreli yaklaşık 30-40 dk. arasında süren kısa bir operasyonla tedavi edilmesi mümkündür.

GENİTAL BÖLGE ANORMALLİKLERİ TANI

   Genital bölge anormalliklerinde hastalıklar muayene, transvajinal veya hasta bekar ise abdomimal ultrasonogrfi, Histerosalpingografi, MR görüntüleme, laparaskopi veya histeroskopi v.b. testlerden bazıları uygulanarak tanı konur.

GENİTAL BÖLGE ANORMALLİKLERİ İLE HANGİ BÖLÜM İLGİLENİR

   Genital bölge anormallikleri için Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanları ile Jinelkologlar hastalara yardımcı olmaktadır. Ancak vajinal bölge estetik ameliyatı olmak isteyenler Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanına başvurmaları gerekmektedir.
 ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş