bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


DİŞ AĞARTMA (BEYAZLATMA) VE PORSELEN VENERLER   Son yıllarda dış görünüşüne önem veren modern bireylerin sayısının artması ile diş hekimliğinde estetik görüntüyü ön plana çıkaran talepler gelmeye başlamıştır. Estetik dişhekimliği uygulamalarını Diş Ağartma ve Porselen Vener uygulamaları altında iki ana gruba ayırabiliriz.

DİŞ AĞARTMA (BEYAZLATMA)

   Çeşitli nedenlerle koyulaşan dişlerin diş dokusuna hiçbir müdahalede bulunmadan, renginin hidrokjen peroksit ya da karbamid peroksit içeren jeller ile açılmasıdır.

PORSELEN VENERLER

    Diş etlerine hiçbir zarar vermeyen bu uygulama estetik dişhekimliğinde sık olarak başvurulan oldukça hassas ve genellikle ön dişlere uygulanan bir yöntemdir. Diş ön yüzeylerinden ortalama yarım mm. aşındırma yapılarak özel ölçü yöntemleri ile ölçü alınır ve model üzerinde ön planlamalar yapılır.  Laboratuarda hazırlanan ince porselen yaprakların provaları yapılır, uygun form ve renk kontrolleri yapıldıktan sonra bitim yapılır çok özel adezivler ile porselen yapraklar diş üzerine yapıştırılır. Klasik kuron (kaplama) lara göre çok mükemmel estetik sağlar.

DİŞLERDE LEKELERİN NEDENLERİ

   Dişler çay, kahve, sigara gibi renk veren maddelere uzun süre ve sıklıkla maruz kalması, genetik faktörler, sistemik hastalıklar ve bunlara bağlı gelişim bozuklukları dişlerde lekelere neden olmaktadır.

DİŞ AĞARTMA (BEYAZLATMA) VE PORSELEN VENERLER İÇİN HANGİ DOKTORA GİDİLMESİ GEREKMEKTEDİR?

   Diş Ağartma ve Porselen Vener uygulamaları için diş hekimine gidilmesi gerekmektedir.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş