bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


CİNSELLİK SORUNLARI, KADIN CİNSELLİĞİ İÇİN DANIŞMA   Cinsellik, yaşamın doğal ve sağlıklı bir parçasıdır ve tüm insanlara özgüdür. İnsanlar, cinselliklerini değişik yollarla ifade ederler ve yaşarlar. Ancak hala cinsel yaşam ile ilgili sorunlar genellikle üstü kapatılan pek de rahatlıkla konuşulamayan konulardır.Bu iletişimsizlik nedeniyle çiftler cinsel sorunlarını kendi aralarında konuşmadıkları gibi, bir uzmandan yardım alma konusunda da çekinirler.

   Dünyada en çok kabul gören ve bilimsel olarak kullanılan tedavi yöntemi cinsel danışmadir. Cinsel danışma cinsel işlev bozukluklarının tedavisinde kullanılan, temelinde Bilişsel ve Davranışçı Psikodanışma tekniklerinin kullanıldığı tamamen bilimsel bir tedavi modelidir.

KADINLARDA CİNSEL İSTEKSİZLİKLER NELERDİR?

Kadınlar en sık görülen cinsel problemler;

-Vajinismus (ilişkiye girememe),

-Cinsel isteksizlik,

-Orgazm olamama,

-Cinsel tiksinti.

ERKEKLERDE CİNSEL İSTEKSİZLİKLER NELERDİR?

Erkeklerde en sık görülen cinsel problemler;

-Erken boşalma,

-Sertleşme problemleri,

-Cinsel isteksizlik,

-Orgazm olamama.

CİNSEL İSTEKSİZLİK İÇİN HANGİ DOKTORA GİDİLMELİDİR?

   Cinsel problemler için kadın ve erkek fark etmez üroloji hekimine gözükebilirsiniz. Ancak kadınsanız kadın doğum bölümüne de başvurabilirsiniz. 

   Ancak herhangi bir sağlık sorunu olmayan ve cinsel sorunları devam eden kişilerin sorunları psikolojik olabileceği için psikiyatri bölümünden randevu alabilirler.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş