bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


Burun Ameliyatı Ve Merak Edilenler 

Burun estetiği ameliyatları, ülkemizde ve dünyada en sık yapılan ameliyatlardan birisidir. Burun estetiği ameliyatları için alt sınır kızlarda 16, erkeklerde 18 yaştır. Ancak burundan havayolu tıkanıklığına bağlı ileri derece zorluğu olan daha küçük yaşlardaki çocuklarda da bu ameliyatı nadiren de olsa gerçekleştiriliyor.

Burun estetiği için mükemmellik yerine görünüşlerinde olumlu bir düzelme beklenmelidir. Çünkü görünüm açısından mükemmel bulacağınız bir biçim, burun fonksiyonlarınızı aşırı kısıtlayabilir buda sizi oldukça rahatsız eden bir durum haline gelir.

Burun ameliyatı olacak kişilerin fiziksel olarak sağlıklı, psikolojik olarak sabırlı ve beklentilerinizde gerçekçi olması gerekmektedir.

Burun Ameliyatının Sonucunu Hangi Faktörler Etkiler

Burnunuzun kemik ve kıkırdak yapısı, yüzünüzün şekli, cildinizin kalınlığı, yaşınız ve beklentileriniz burun ameliyatını ve sonucunu etkileyecek faktörleri açıklayacaktır.

Burun Ameliyatının Planlanması

Burun estetiği öncesi  fotoğraf çekilir ve bilgisayarda ameliyat planlanır. Fotoğraflarınız üzerinde yapılacak çalışmalarla ameliyatınız sonrasında elde edilmesi muhtemel sonuçları görebilirsiniz. Cerrahınız sizi ameliyatınızda uygulanacak teknikler, anestezi yöntemleri, ameliyatın yapılacağı yer ve ameliyat sırasında oluşabilecek riskler konusunda da bilgilendirecektir.

Burun Ameliyatına Hazırlık

Burun estetiği ameliyatından önce, sizden altı saat süre ile yeme içmeyi kesmeniz, sigara kullanmamanız ve aspirin gibi kanı sulandıracak ilaçları almamanız istenecektir. Bu tavsiyeleri dikkate almanız ameliyat sonrasında iyileşmenizi olumlu yönde etkileyecek ve hızlandıracaktır. Ameliyat sonrasında bir gün boyunca sizinle kalacak ve eve ulaşımınızı sağlayacak bir refakatçiye ihtiyacınız olacağını da unutmamalısınız.

Burun Ameliyatında Ağrı

Burun ameliyatları büyük oranda ağrısızdır, ameliyattan sonraki 3.günden itibaren pek çok hasta ağrı kesici kullanma ihtiyacı hissetmiyor. Günümüzde kullanılan Ultrasonik Piezo teknolojisiyle, morluk az oranda olabiliyor.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş