bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


Bursa Şehir Hastanesi AçılıyorNilüfer İlçesi Doğanköy mevkiinde 745.365 m² arsa üzerine inşa edilen ve Türkiye'nin en büyük 10 yatırımından biri olan Bursa Şehir Hastanesi 1355 yatak kapasitesine sahip olacak.

Bursa Şehir Hastanesi, Onkoloji, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları, Kalp ve Damar Cerrahisi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ile Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri olmak üzere 6 bölümden oluşuyor. Bittiğinde bu kompleks içerisinde Türkiye'nin en büyük Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi de yer alacak.

2019'un Haziran ayında bitmesi ve hastalara hizmet vermeye başlaması planlanan Bursa Şehir Hastanesi, arazisiyle Türkiye'nin en büyüğü, bittiği zaman ise Avrupa'nın da 5'inci en büyük hastanesi olacak. Hastanede yaklaşık 4 bin 500 sağlık personeli istihdam edilecek ve aynı zamanda bir araştırma hastanesi olacak.

Bursa Şehir Hastanesi, dünyanın en ileri teknolojisine sahip deprem izolatörleri sayesinde, olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini, hiçbir aksama yaşanmadan yerine getirmeye devam edecek.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş