bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


BURSA DOĞANBEY ŞEHİR HASTANESİ2003 yılında başlatılan Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında  bölgelerin sağlık hizmeti ihtiyacı,coğrafi yapısı,hasta akışı,ulaşılabilirliği ve sosyo-ekonomik yapısı dikkate alınarak 27 ilde farklı büyüklük ve kapasitelerde 31 sağlık kampüsü kurulması hedeflenmiştir. Bursa Entegre Sağlık Kampüsü projesi de bu projelerden biridir.

Şimdiye kadar planlanan 31 Sağlık Kampüsünden 16'sı için gerekli olan ihale aşaması tamamlanmış olup,diğer sağlık kampüsleri planlama aşamasındadır.Bursa Entegra Sağlık Kampüsü Projesi,ihalesi tamamlanan 16 projesinden biri olup,Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel Ortaklığı ile gerçekleştirilecektir.Hastane Bursa Balıkesir,Yalova ve Çanakkale illerine hizmet verecek.

Bursa Entegre Sağlık Kampüsü projesinin Sağlık Bakanlığı tarafından açılan ihalesini Rönesans Holding A.Ş.,Rönesans Sağlık Yatırım A.Ş.,Sıla Danışmanlık Bilişim Sağlık İnşaat Ticaret A.Ş.,ŞAM Yapı Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. ve TTT Sağlık Hizmetleri Eğitim İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş.'nin ortak olduğu Brs sağlık Yatırım A.Ş. tarafından kazanılmıştır.Sağlık Bakanlığı ile BRS A.Ş. arasında yapılan anlaşmaya göre,3 yıl inşaat dönemi ve 25 yıl işletme dönemi olmak üzere toplamda 28 yıl boyunca BRS A.Ş. detaylı tasarım,inşaat,belli ekipmanların tedariği,finansman ve Entegre Sağlık Kampüsünün bakım işlerinden sorumlu olacak.Sağlık hizmetleri ise Sağlık Bakanlığının sorumluluğunda olacak.28 yıl sonunda ise Bursa Entegre Sağlık Kampüsü sağlık Bakanlığı'na devredilecek.

Bursa Entegre Sağlık Kampüsü projesi Bursa ili,Nilüfer İlçesi,Doğanbey mahallesinde yer almaktadır.Toplamda 830.813 metre kare alanı kapsayan projenin arazisi hazine arazisi olup Sağlık Bakanlığı'na devredilmiştir.Belirlenen projede toplam inşaat alanı 459,588 olarak belirlenmiştir.

 

PROJENİN ANA BİLEŞENLERİ

 

Bursa Entegre Sağlık Kampüsü 1.355 yatak kapasiteli üç farklı hastaneyi kapsayan projedir.Bu hastaneler 1.055 yataklı ana hastane,200 yataklı  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi'nden oluşmaktadır.

Ana Hastane içerisinde şu hastaneler yer alacaktır;

-273 yatak kapasiteli Genel Hastane,

-275 yatak kapasiteli Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi

-264 yatak kapasiteli Onkoloji Hastanesi

-243 yatak kapasiteli Kadın Doğum ve Çocuk,genel ve Psikiyatri Hastanesi

Ana hastane dört bloktan oluşmaktadır.Ayrıca hastanede helikopter platformu ve trijenerasyon  tesisini içeren teknik servis binası yer alacaktır.

Bursa Şehir Hastanesi Hakkında detaylar bilgiler için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz


Bursa Şehir Hastanesi Nerededir ?

Bursa Şehir Hastanesi İletişim ?

Bursa Şehir Hastanesi Randevu Alma

Bursa Şehir Hastanesi Doktorları

Bursa Şehir Hastanesi Doktor Çalışma listesi

Bursa Şehir Hastanesi Branş Tıbbi Birimler

Bursa Şehir Hastanesi Tahlil Laboratuvar Sonuçları

Bursa Şehir Hastanesi Hastanesi İş İlanları

 ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş