bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


BEBEKLERDE GÖZ TEMBELLİĞİ   Gözlük numaraları arasında belirgin farklar var ise bu bebeklerde göz tembelliği oluşmasına neden olur.  Hastalık ilerleyip körlüğe yol açmasa da her 2 gözün bir arada kullanılamaması nedeniyle derinlik hissi algılanmasında güçlük yaşanmasına neden oluyor. Her 25 çocuktan birinde ortaya çıkan önemli bir sorundur.

BEBEKLERDE GÖZ TEMBELLİĞİNİN BELİRTİLERİ 

   Şaşılığın bulunmadığı durumlarda tek gözdeki göz tembelliği belirti vermediği için bu sorunun aile tarafından fark edilmesi genellikle mümkün olmuyor.

BEBEKLERDE GÖZ TEMBELLİĞİNİN NEDENLERİ

   Göz tembelliğinin en sık görülen nedenini şaşılıktır. Ayrıca gözde kırma kusurları ve kataraktta göz tembelliğinin nedenleridir.

BEBEKLERDE GÖZ TEMBELLİĞİNİN TEDAVİSİ

   Göz tembelliğinin tedavisi iyi gören gözün bir bandajla kapatılıp tembel gözün görme seviyesinin artırılması esasına dayanıyor. Erken dönemde tespit edilen göz tembelliğinin tedavisinde hızlı sonuç alınabiliyor. 

BEBEKLERDE GÖZ TEMBELLİĞİ İÇİN HANGİ DOKTORA GİDİLMELİDİR?

   Bebeklerde göz tembelliğinin tedavisi için göz doktoruna gidilmesi gerekmektedir.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş