bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


AKCİĞER HASTALIKLARI   Solunum sistemini tutan herhangi bir hastalık akciğer fonksiyonlarını bozarak ciddi sağlık problemlerine neden olabilir.
   Akciğer hastalıkları, kalp ve damar sisteminde meydana gelen hastalıklardan sonra insan hayatını ciddi anlamda tehlikeye sokan sağlık problemleri arasında 2. Sırada yer almaktadır.

AKCİĞER HASTALIKLARININ BELİRTİLERİ

Akciğer hastalıklarının belirtileri;

-Öksürük ve Balgam

- Göğüs Ağrısı ve Göğüs duvarı ağrısı

- Ateş

- Halsizlik İştahsızlık ve Zayıflama

AKCİĞER HASTALIKLARI NELERDİR?

Akciğer hastalıkları;

-Akciğer embolisi

-Akciğer kanseri

-Amfizem

-Astım

-Bronşektazi

-KOAH

-Mezotelyoma

-Kronik bronşit

-Plörezi

-Pnömoni

-Sarkoidoz

-Akciğer sönmesi

-Tüberküloz

-Uyku apnesi

AKCİĞER HASTALIKLARI İÇİN UYGULANAN TESTLER

   Akciğer enfeksiyonu tanısı laboratuvar testleri ve diğer testler normal olduğunda sadece fizik muayeneye göre bile tanısı konulabilir. Akciğer enfeksiyonu için filimler, nefes ve  kan testleri en sık kullanılan tanı testleridir. Özellikle çocuklarda tüm testlere rağmen Akciğer enfeksiyonu  tanısı koymak oldukça zordur.

AKCİĞER HASTALIKLARI BULAŞICI MIDIR?

   Akciğer enfeksiyonu genel olarak bulaşıcı bir hastalık değildir, nefesle , dokunmakla, öpmekle,  aynı eşyaları kullanmakla, aynı kaptan yemek yemekle, aynı ortamda bulunmakla ve bunun gibi nedenlerle bulaşmaz. Ancak verem boğmaca gibi bazı nedenlerde bulaşıcı olabilir.

AKCİĞER HASTALIKLARINA HANGİ BÖLÜM BAKAR?

Akciğer hastalıkları ile Göğüs Hastalıkları bölümü ilgilenir.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş