bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


Adet Söktürücü Bitki Çayları Ve Hazırlanışları
Stres ve hava değişiklikleri gibi birçok neden adet düzensizliklerine neden olmaktadır. Adet düzensizliklerini, gecikmelerini bitki çayları ile engel olabilirsiniz.

Adet dönemi kadınlar için kimi zaman ağrılı, sancılı kimi zaman ise rahat bir dönemdir. Adetin gelmediği zamanlar ise kadınlar için daha zordur. Adet söktürücü bitkiler ile adet döngüsü düzenler, gerginliği alır.

Adet söktürücü bitki çayları; papatya çayı, kekik çayı, maydanoz tohumu çayı, kantaron, kekik, civanperçemi ve hatmi çiçeği, alıç, bal ve atkuyruğu otu.

Adet Söktürücü Bitki Çayları

Papatya

Gerginlik ve stres önleyici etkisiyle bilinen papatya çayı adet öncesi sendromlarına da adet düzensizliklerine oldukça faydalıdır. Papatyaya biraz biberiye de ilave edilerek kaynar suda demleyerek gün içerisinde 2 kere içebilirsiniz.,

Maydanoz tohumu

Birkaç maydanoz tohumu, 1 su bardağı kaynar suda demlenerek gün içerisinde 3 kere içilebilir.

Kantaron

Sarı kantaron oldukça şifalı bir bitkidir. Adet söktürücü olarak kullanılabilen kantaron, kaynayan suya bir miktar kantaron bitkisi atılır, demlendirilip içilir.

Kekik

Sağlık açısından oldukça faydalı bir bitki olan kekik, kaynamış suya bir çay kaşığı atılır, 10 dakika demlendirilir, süzülerek içilir.Kekik suyunu özellikle adet döneminden bir hafta önce içilmelidir.

Civanperçemi ve Hatmi Çiçeği

Biraz civanperçemi ve biraz da hatmi çiçeği karıştırılarak kaynamış suya atılmalı, biraz daha kaynatılıp ve demlendikten sonra içilmelidir. Adet söktürmesinin yanında adet sancılarını da azaltır, ağrıyı dindirir.

Alıç

Kaynayan suya bir miktar alıç bitkisinden atılır ve kaynatılmaya devam edilir. Demlendikten sonra ılınınca içilir.

Bal ve Atkuyruğu Otu

Kolay ve etkili bir yöntem olan atkuyruğu otu bal ikilisi için kaynamış suya bir miktar atkuyruğu otu atılır. Demlendikten sonra içine bal eklenerek içilir.

Bitki çaylarını doktorunuza sorduktan sonra içmeniz sağlığınız açısından faydalıdır.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş