bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


Adet Döneminde Hamile Kalınır Mı?Adet kanaması, kadın rahmi içerisindeki bir dokunun kanayarak dökülmesidir. Bu doku hamilelik sırasında bebeğin yapıştığı ve beslenmesi için lazım şartları sağlayan özel bir yapıdır ve hamilelik oluşmadığı her ay bir dahaki yumurtlamaya tekrardan hazırlanması için üstteki tabakasını kanayarak döker ve alttan yeni doku oluşmaya başlar.

Adet Döneminde Hamile Kalmak Mümkündür?

Adet döneminde hamile kalınır mı sorusu bir çok kişinin merak ettiği konuların başında gelir. Tüm kadınlar aynı fonksiyonlara sahip organlara sahiptirler. Ancak her kadının hormonsal dengesi ve dolayısıyla metabolizmasının çalışma düzeni farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle soruya net olarak cevap vermek mümkün değildir.Yumurtlama dönemleri değişebilir, vücutta salgılanan hormonlardaki bazı farklılıklar genelin, rutinin dışında durumlar gelişmesine sebep olabilmektedir.

Bazı kadınlarda bazı aylar adet kanamaları daha kısa sürer, kanama biter ancak lekelenmeler devam eder. İşte bu lekelerin olduğu dönemde korumasız cinsel ilişkiye girilirse hamile kalmak mümkün olabilir. Bunlara ek olarak bazı çiftler adet döneminden hemen sonrasında daha yumurtlama dönemine çok var diye düşünüp korumasız cinsel ilişkiye girmekteler ve istenmeyen gebelik vakaları ile karşılaşılmaktadır. Bu paralel de düşünüldüğünde gebelik istemeyen çiftlerin her hangi bir dönemde ya da koşulda korumasız cinsel ilişkiye girmemeleri gerekmektedir.

Adet Döneminde Cinsel İlişkiye Girilebilir Mi?

Adet döneminde cinsel ilişkiye girilip girilemeyeceği tamamen kişilerin dini inançları, toplumsal inanış ve yaşamları, cinsel isteklilik durumları ile ilgilidir. Ancak korunmak şartıyla adet döneminde cinsel ilişkiye girmekte tıbbi her hangi bir sakınca görülmemektedir.

 ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş