bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş


Acısına Aldanmayın Acı Biberin Faydaları Çok FazlaHastalıklara şifa kaynağı olan acı biberin içerisinde bulunan vitamin, kalsiyum ve potasyum nedeniyle uzmanlar günde en az 1 tane tüketilmesinin sağlık açısından oldukça yararlı olduğu düşünüyor.

Vücudumuz için oldukça yararlı olan acı biber bin yıldır acıyı dindirmek ve dolaşımı hızlandırmak için kullanılmaktadır. Maya yerlilerinin enfeksiyonları yenmek, Azteklerin ise diş ağrılarını azaltmak için kullandıkları acı biber bir çok uygarlıkta artrit, kas ağrısı, dolaşım ve sindirim problemleri için kullanılırdı.

Günümüz modern tıbta bitkisel tedavide biber losyonları, merhemler ve yağlara eklenerek kullanılan acı biber osteo artritten, romatizmal artritten, zonadan ve fibromiyaljiden kaynaklanan ağrıları, benzer eklem ve kas ağrılarını, sedeften kaynaklanan kaşınmayı ve iltihaplanmayı hafifletir.

Kolesterolü ve trigliserit seviyesini düşürebilen dolaşımı iyileştirebilen, mide ekşimesini azaltabilen ve ülseri önleyebilen acı biber karbonhidratları parçalayarak kan şekeri seviyesini düzenlemeye yardımcı olabilir.

Acı Biberin Faydaları

Acı biberinin faydaları oldukça fazladır. Acı biberin faydaları ise şunlardır;

-Romatizma nedeniyle oluşan eklem ağrılarını azaltır.

-İktidarsızlığa karşı vücudu güçlendirir.

-Kanserli hücrelerin öldürülmesini sağlar.

-Kabızlık sorununu önleyerek bağırsakların düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

-Şekeri düşürür ve düzenler.

-Vücuttaki yağı yakma özelliği sayesinde kolay zayıflamaya yardımcı olur.

-Kan dolaşımını hızlandırır.

-Bronşit, nezle ve soğuk algınlığı olmanızı önler.

-İştah açar.

-Yaşlanmayı geciktirir.

-Vücudu güçlendirerek çarpma ve burkmalarda şişmelerin az olmasını sağlar.

-Dolu sinüsleri açarak rahat nefes almanızı sağlar.

Acı Biberin Zararları

Acı biberin yararı olduğu kadar fazla tüketildiğinde ya da hastalık sorunu bulunan kişilerde ise bazı zararları meydana gelebilir. Acı biber fazla tüketildiğinde hemeroid rahatsızlıkları oluşabilir ya da ülser sorunu bulunanlar için sağlık sorunu yaratabilir. Ayrıca acı biber yiyenlerde sinirlilik bir nebze daha fazladır.ilaç       doktor bul       hastane bul       eczane bul       şifalı bitkiler       medikal firmalar       hastalıklar       tahlil      Bilgi:istanbuldoktorbul@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net


Facebook'ta Paylaş