bursa şehir hastanesi


Facebook'ta Paylaş

BURSA SAĞLIK GÜNDEMİBu kategorimizde Genel Sağlık,Sağlık Magazin,Sağlık Ekonomi,Sağlık Hukuk,Sağlık Adliye ve Sağlık tanıtımlarına yer verilecektir.

   Genel Sağlık:Tıp anabilim dallarından biriyle ilgili bilgi verip, halk sağlığı ile ilgili bir olayı konu edinerek, tanı ve tedavi yöntemlerinden vb. sağlık konularından bahseden yazılar genel-sağlık kategorisidir.

   Sağlık Magazin:Sağlık-magazin kategorisini güzellik, bakım, kozmetik, egzersiz, sağlıklı yaşam konularını ele alıp ya da ünlülerin sağlık durumlarına ilişkin bilgiler veren magazinsel türde ki yazılar oluşturmaktadır.

   Sağlık Ekonomi:Sağlık alanında hizmet sunan kurumların finansal, tıbbi yatırımlarına ilişkin yazılar ile araştırma geliştirme çalışmalarına ilişkin konular sağlık- ekonomi kategorisini oluşturmaktadır. Sağlık Bakanlığı veya hükümet tarafından gerçekleştirilen tasarruflar, sosyal güvenlik sisteminin ekonomik boyutu, sağlık hizmeti alanları ve sağlık çalışanlarını ilgilendiren her tür ekonomik önlem ve düzenleme vb. gibi konular ile sağlık alanında yaşanan yolsuzluk ve usulsüzlüklerin konu edildiği yazılar sağlık- ekonomi kategorisini oluşturmaktadır.

   Sağlık Hukuk:Sağlık kurumları, sağlık çalışanları ve sağlık hizmeti alanları ilgilendirebilecek her türden yasal düzenlemeye ilişkin yazılar ile ilgilenir.

   Sağlık Adliye:Adli Tıp Anabilim Dalı içerisine giren otopsi, DNA testi, tecavüz vakaları, , hastalar ve sağlık çalışanlarının karşılaştıkları mağduriyet, taciz, fiziksel/sözel saldırılar vb. nedenlerle adli yollara başvurmalarını içeren yazılar sağlık- adliye türü olarak ele alınmaktadır.

   Sağlık Tanıtım:Sağlık alanında yaşanan ticarileşmeye koşut olarak sıkça rastlanan sağlık konulu yazı türlerinden biri olan Advertorial(tanıtım) her ne kadar sağlık muhabirleri açısından “sağlık haberi” olarak değerlendirilmese de okuyucuya “sağlıkla ilgili bilgi aktarımı” olması sebebiyle tanıtım içerikli yazılar da sağlık konulu yazı kapsamında ele alınmıştır.ilaç doktor bul hastane bul eczane bul şifalı bitkiler medikal firmalar hastalıklar tahlil
Bilgi:memurmaasmutemeti@gmail.com

© 2017 Bursasehirhastanesi.Net

Facebook'ta Paylaş